1 Sept 22 Sept 3 Nov 17 Nov 1 Dec 12 Jan 2 Feb 29 Mar 3 May 17 May 21 Jun 28 Jun
Overton Solent Hayling Gosport Victory Stubb'ton Ryde 10 Salisbury Alton 10 Netley Alresford Lordshill

2019-20 Hampshire Road Race League Summary after race 6 of 12 - the Stubbington 10km

ladies teams
# A-Division 1 score
1 Winchester 9
2 Salisbury 17
3 Denmead 26
4 Lordshill 29
5 Totton 32
6 Stubb'ton 32
7 Hedge End 38
8 Fareham 43
9 Farnham 44
10 IOW RR 59
# A-Division 2 score
1 Victory 17
2 Alton 18
3 Eastleigh 26
4 PompeyJ 28
5 Ryde 32
6 Gosport 33
7 Liss 41
8 Netley Abbey 44
9 Hardley 51
10 So'ton AC 53
# A-Division 3 score
1 Overton 30
2 Spitfires 30
3 Hart RR 36
4 New Forest 45
5 Andover 51
6 Solent Sis 51
7 Romsey 53
8 OSRunners 54
9 PortsmAC 60
10 Meon Valley 78
11 Fleet & Cr 84
11 Havant 84
11 Royal Navy 84
# B-Division 1 score
1 Winchester B 10
2 Salisbury B 23
3 Lordshill B 23
4 Winchester C 40
5 Denmead 47
6 Totton 47
7 Hedge End B 49
8 Alton 50
9 Stubb'ton B 51
10 Lordshill C 51
11 Fareham 60
12 Farnham B 61
13 Stubb'ton C 71
14 Hedge End C 71
15 Gosport 74
# B-Division 2 score
1 Salisbury C 6
2 Salisbury D 18
3 Victory B 45
4 PompeyJ B 62
5 Ryde 63
6 Spitfires B 63
7 Eastleigh 66
8 Stubb'ton D 70
9 Victory C 71
10 IOW RR 81
11 Farnham C 84
12 Spitfires C 90
13 New Forest 91
14 PompeyJ C 94
15 PortsmAC 102
16 Overton 102
17 Hardley 112
18 Andover 115
19 Fleet & Cr 120
mens teams
# A-Division 1 score
1 Winchester 13
2 Salisbury 14
3 Lordshill 21
4 Denmead 30
5 Fareham 34
6 Farnham 42
7 Andover 42
8 Hedge End 43
9 So'ton AC 43
10 Overton 52
# A-Division 2 score
1 Stubb'ton 10
2 Victory 23
3 Alton 28
4 Ryde 30
5 PompeyJ 32
6 Spitfires 37
7 Totton 42
8 Eastleigh 43
9 Hardley 45
10 IOW RR 47
# A-Division 3 score
1 Liss 25
2 Gosport 28
3 Netley Abbey 28
4 Hart RR 34
5 New Forest 40
6 Romsey 56
7 OSRunners 62
8 PortsmAC 66
9 Havant 69
10 Meon Valley 70
11 Fleet & Cr 72
12 Royal Navy 78
# B-Division 1 score
1 Winchester B 13
2 Salisbury B 13
3 Lordshill B 26
4 Salisbury C 32
5 Stubb'ton B 41
6 Denmead B 42
7 Winchester C 43
8 Lordshill C 49
9 Hedge End B 50
10 Fareham 52
11 Farnham B 64
12 Hedge End C 71
13 So'ton AC 76
14 PompeyJ B 79
# B-Division 2 score
1 Salisbury D 19
2 Alton 35
3 Denmead C 39
4 Lordshill D 42
5 Victory 56
6 Spitfires B 66
7 Farnham C 68
8 Ryde 76
9 Stubb'ton C 78
10 Totton 79
11 Gosport 89
12 Stubb'ton D 90
13 PompeyJ C 93
14 Hardley 97
15 Spitfires C 102
16 IOW RR 105
17 Eastleigh 107
18 New Forest 107
19 PortsmAC 111
20 Overton 113
21 Fleet & Cr 132
ladies individual
# ladies - top runners team score
1 Louise Damen Winchester 100
1 Rhiannon Dunlop PortsmAC 100
3 Sarah Kingston So'ton AC 99.9
4 Tamsin Anderson Winchester 99.9
5 Sarah Winstone So'ton AC 99.6
6 Sian Thomas Salisbury 99.5
7 Charlie Metcalfe Ryde 99.5
8 Nicole Frith So'ton AC 99.5
9 Emma Jolley PortsmAC 99.4
10 Becky Tovey Romsey 99.2
11 Emma Montiel PortsmAC 99
12 Kelley Haniver Stubb'ton 98.9
13 Erin Willmers Winchester 98.9
14 Abigail Woolaston Andover 98.8
15 Karen Rushton Winchester 98.7
16 Isabel Hessey Lordshill 98.6
17 Kathy Dudman Salisbury 98.4
18 Gemma Corbett Victory 98.1
19 Ruth Thom Salisbury 97.8
20 Sarah Shedden Winchester 97.8
21 Karla Borland Winchester 97.7
22 Lucy Harrison So'ton AC 97.5
23 Julie Humphries Alton 97.2
24 Sarah Gurney Winchester 97.2
25 Ruth Holloway Salisbury 97
26 Esther Wiley Totton 96.9
27 Poppy Langdon-Down Salisbury 96.9
28 Emilia Montagu-Scott Winchester 96.8
29 Helene Rossiter Hart RR 96.4
30 Kirsty Aked Denmead 96.2
31 Jodie Wilmott Ryde 96.1
32 Natalie Green Hardley 96.1
33 Hollie Smith Stubb'ton 96.1
34 Katie Simister PortsmAC 96
35 Alice Burch Totton 96
36 Louise Apsey Hart RR 95.9
37 Lucy Bailey Lordshill 95.8
38 Alex Mundell Salisbury 95.5
39 Tamara Lake Liss 95.3
40 Mia Billins PortsmAC 95
41 Joanne Labram Hedge End 95
42 Kay Noyce Andover 94.9
43 Gabriela Hitchcock Farnham 94.7
44 Hannah Molyneaux Stubb'ton 94.6
45 Susy Perry Winchester 94.5
46 Jodie Wilmott IOW RR 94.5
47 Jackie Lloyd Liss 94.4
48 Nikki Roebuck Stubb'ton 94.2
49 Samantha Hibdige Salisbury 94.1
50 Hannah Lowry Victory 93.9
51 Hannah Curtis Denmead 93.3
52 Rosie Phillips Spitfires 93.1
53 Sophie Keough Alton 93.1
54 Natalie Cain Winchester 93
55 Kerry Riches Fareham 93
56 Karen Willsher Fareham 92.8
57 Michele Ness Fareham 92.6
58 Rebecca Stark Hedge End 92.3
59 Jolene Sadler Fleet & Cr 92.2
60 Sarah Peake Ryde 92.1
61 Louise Granell Farnham 91.8
62 Lynne Whitaker Winchester 91.8
63 Kirsty Shannon Hedge End 91.7
64 Amie Morgan Stubb'ton 91.7
65 Sarah Nangle Eastleigh 91.7
66 Anna Patrickson Salisbury 91.6
67 Susan Bryan Spitfires 91.4
68 Zoe Gill Victory 91.3
69 Sonia Rushby Winchester 91.3
70 Maria Millican Stubb'ton 90.7
men individual
# men - top runners team score
1 Joe Wade Ryde 100
1 Max Costley So'ton AC 100
1 Toby Lambert Winchester 100
4 George King Winchester 99.8
5 Gary Marshall Ryde 99.8
6 Sam Charig PortsmAC 99.7
7 Chris Powner Winchester 99.7
8 Sebastian Hoenig Lordshill 99.6
9 Richard Murphy Denmead 99.6
10 Alastair Wilkins Lordshill 99.5
11 Callum Crook PortsmAC 99.5
12 Rich Ayling Salisbury 99.3
13 Ed Dodd PortsmAC 99.2
14 Ben Pitman Lordshill 99.1
15 Stuart Holloway Salisbury 99.1
16 Tom Stevens So'ton AC 98.9
17 Toby Brawn Andover 98.8
18 Guy Brayn Winchester 98.7
19 Christopher Fawcett Hart RR 98.3
20 Ellis Meadeswoolley Meon Valley 98.2
21 Lewis Banner Stubb'ton 98
22 David Coak So'ton AC 98
23 Guy James Winchester 97.9
24 Rob Drag Salisbury 97.8
25 Jonathan Isherwood Fareham 97.8
26 Oliver Caudwell Stubb'ton 97.7
27 Alastair Pickburn New Forest 97.6
28 David Mills Winchester 97.6
29 James Clarke Farnham 97.6
30 Chris Spinks Havant 97.4
31 Simon Pilcher IOW RR 97.3
32 Ashley Leigh PompeyJ 97.1
33 Julian Manning Denmead 97
34 Daniel Baker So'ton AC 97
35 Martin Groundsell Overton 97
36 Dave Hunt Ryde 96.9
37 Jake Brougham Ryde 96.8
38 James White Eastleigh 96.8
39 Ryan Snell Winchester 96.8
40 David Reid Liss 96.7
41 Timothy Anetts Hardley 96.7
42 Martin Stockley Eastleigh 96.6
43 Anthony Gritton Lordshill 96.2
44 Adam Tuck Ryde 96.1
45 Tom Cully So'ton AC 96
46 Ben Saunby Salisbury 95.8
47 Rob Arkell Stubb'ton 95.8
48 James Hughes Fareham 95.7
49 Daniel Campion Lordshill 95.6
50 Paul Mitchinson Victory 95.5
51 James Moore Winchester 95.1
52 Neil Williams Denmead 95
53 Kevin Willsher Lordshill 94.9
54 Peter Boustred Lordshill 94.7
55 Christopher Brobin Stubb'ton 94.6
56 Lloyd Dickson Winchester 94.4
57 Andrew Proctor Lordshill 94.1
58 Simon Stevens Winchester 94.1
59 Sean Holmes Overton 94.1
60 Jon Hannan So'ton AC 94.1
61 Andrew Lewis So'ton AC 94
62 Russ Coleman Stubb'ton 93.8
63 Liam Barry-Carroll So'ton AC 93.7
64 Paul Boyd Leslie So'ton AC 93.6
65 Rob Greenwood Stubb'ton 93.5
66 Ryan Whatling PortsmAC 93.4
67 Emlyn Hughes Fareham 93.3
68 Samuel Skinner Hedge End 93.3
69 Nick Wood Winchester 93.1
70 Luke Adderley Fareham 93